O nás

Záleží nám na vývoji Vašich dětí. Naše školka vyniká kvalitní výukou, krásným prostředím a individuálním přístupem.

Jsme kolektiv mladých energických a moderních žen, které chtějí přispět svým výchovným působením dalšímu rozvoji Vašeho dítěte a pomoci mu se zorientovat a socializovat se v kolektivu svých vrstevníků. 

Naše zásada je přání rodičů a my budeme pouze doplňovat rodinnou výchovu. Vše bude na vzájemné domluvě a my budeme respektovat Vaše výchovné metody a cíle. 

Pro děti s ohroženým vývojem /ADHD, ADD, specifické poruchy učení/ sestavíme individuální plán výchovy, který bude zaměřen na rozvoj dítěte a podporu samostatnosti. Každé dítě má právo na to, být jedinečná osobnost a podle toho k němu budeme přistupovat.

Dvě z nás absolvovaly kurz podpory vyhledávání talentovaných a mimořádně nadaných dětí, který pořádá Mensa ČR.

Mé jméno je Irena Formánková a jsem majitelkou a ředitelkou dětské skupiny Lotty. Absolvovala jsem kurz Profesionální chůva akreditovaný MŠMT spojený s První pomocí a nadále doplňuji své znalosti, např. seminářem Mensa NTC learning zaměřený na práci s mimořádně nadanými dětmi. Hledala jsem pro svou dceru školku s individuálním přístupem a souhry náhod života tomu chtěly a otevřela jsem si vlastní. Role maminky malé dcery mi dává spousta podnětů a nápadů k práci, motivuje mě k vymýšlení vzdělávacích her a především pestrého programu. Naše školka pomáhá zaměstnaným rodičům najít harmonii mezi prací a osobním rodinným životem. 

Jsem velice pyšná na svůj skvělý a sehraný tým tet, které svou práci dělají s láskou a empatií.

Jmenuji se Lucie Bělová a ve školce Lotty jsem jednou z tet a pravá ruka slečny majitelky. Jsem absolventem rekvalifikačního kurzu Profesionální chůva, jejíž součástí jsou základy První pomoci. K mému rozvoji mi napomohlo školení MENSA, které ráda využívám v praxi. Mou největší praxí je moje dcera, která navštěvuje dětskou skupinu se mnou.

Povahově jsem hodně zásadová, cílevědomá, přátelská a laskavá. S dětmi se aktivně zapojuji do her, společně si s nimi zatancuji i zazpívám. Ve volném čase se naplno věnuji své rodině se kterou rádi jezdíme na výlety. Mojí relaxací je vaření a pečení.

Jmenuji se Kristýna Kortusová a jsem jedna z nových tet v dětské skupině. Po ukončení gymnázia jsem vystudovala vyšší odbornou školu v Prachaticích. Na škole jsem každý rok absolvovala praxi v dětském domově, kde jsem získala první zkušenosti s prací s dětmi. Práce s nimi mě naplňuje. Baví mě s dětmi pracovat a snad odjakživa jsem pro práci s dětmi byla rozhodnuta. Volný čas trávím s rodinou a přítelem. Ráda také chodím na procházky a cvičím. Jsem hodná, upřímná a nekonfliktní a s dětmi se vždy snažím na všem domluvit. 

Jsem další z tet v dětské skupině LOTTY. Jmenuji se Lucie, a již od mala mne práce s dětmi bavila. Vystudovala jsem Pedagogické lyceum na SPgŠ v Prachaticích. A na dále studovala na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Sama o sobě bych řekla, že jsem k dětem milá a empatická. Baví mne tvoření, a v dětské skupině se věnuji i výuce Anglického jazyka formou hry. Ve svém volném čase se ráda věnuji zvířatům (sama mám doma - psa, králíka, potkana, krajtu, a 4 druhy gekonů) a pobytu v přírodě.

Jmenuji se Jindřiška Černá a s radostí jsem se stala novou tetou v naší školce. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu zde v Prachaticích v oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, kde jsem složila Maturitní zkoušku z Českého a Anglického jazyka, Pedagogiky a Hudební výchovy. 6 let jsem byla externí pracovnicí DDM jako oddílová vedoucí plavání pro děti, příležitostně působila jako vedoucí dětských táborů a velikou praxí je pro mě výchova mé dcery. Mezi mé záliby patří kresba, rukodělné práce a v neposlední řadě hudba (hra na zobcovou a příčnou flétnu, zpěv) 

Jmenuji se Hana Kolářová a jsem nová teta v dětské skupině Lotty. Pečuji zde o nejmenší děti a děti s individuální péčí. Od mala mé kroky směřují k pomoci druhým, proto jsem vystudovala obor ošetřovatelství v Třeboni. Péče o děti a mentálně indisponované lidi mě naplňuje, proto 4.rokem působím jako táborová vedoucí pro tuto cílovou skupinu. Ve volném čase ráda zpívám a chodím na procházky. Můj velký sen byl pracovat ve školce a jsem moc ráda, že se mi sen splnil.