O nás

Záleží nám na vývoji Vašich dětí. Naše školka vyniká kvalitní výukou, krásným prostředím a individuálním přístupem.

Jsme kolektiv mladých energických a moderních žen, které chtějí přispět svým výchovným působením dalšímu rozvoji Vašeho dítěte a pomoci mu se zorientovat a socializovat se v kolektivu svých vrstevníků. 

Naše zásada je přání rodičů a my budeme pouze doplňovat rodinnou výchovu. Vše bude na vzájemné domluvě a my budeme respektovat Vaše výchovné metody a cíle. 

Pro děti s ohroženým vývojem /ADHD, ADD, specifické poruchy učení/ sestavíme individuální plán výchovy, který bude zaměřen na rozvoj dítěte a podporu samostatnosti. Každé dítě má právo na to, být jedinečná osobnost a podle toho k němu budeme přistupovat.

Dvě z nás absolvovaly kurz podpory vyhledávání talentovaných a mimořádně nadaných dětí, který pořádá Mensa ČR.

Mé jméno je Irena Formánková a jsem majitelkou a ředitelkou dětské skupiny Lotty. Absolvovala jsem kurz Profesionální chůva akreditovaný MŠMT spojený s První pomocí a nadále doplňuji své znalosti, např. seminářem Mensa NTC learning zaměřený na práci s mimořádně nadanými dětmi. Hledala jsem pro svou dceru školku s individuálním přístupem a souhry náhod života tomu chtěly a otevřela jsem si vlastní. Role maminky malé dcery mi dává spousta podnětů a nápadů k práci, motivuje mě k vymýšlení vzdělávacích her a především pestrého programu. Naše školka pomáhá zaměstnaným rodičům najít harmonii mezi prací a osobním rodinným životem. 

Jsem velice pyšná na svůj skvělý a sehraný tým tet, které svou práci dělají s láskou a empatií.

Jmenuji se Lucie Bělová a ve školce Lotty jsem jednou z tet a pravá ruka slečny majitelky. Jsem absolventem rekvalifikačního kurzu Profesionální chůva, jejíž součástí jsou základy První pomoci. K mému rozvoji mi napomohlo školení MENSA, které ráda využívám v praxi. Mou největší praxí je moje dcera, která navštěvuje dětskou skupinu se mnou.

Povahově jsem hodně zásadová, cílevědomá, přátelská a laskavá. S dětmi se aktivně zapojuji do her, společně si s nimi zatancuji i zazpívám. Ve volném čase se naplno věnuji své rodině se kterou rádi jezdíme na výlety. Mojí relaxací je vaření a pečení.

Jmenuji se Natálie Šlosková, a jsem jednou z tet v Naší dětské skupině. Vystudovala jsem obor Předškolní a mimoškolní pedagogika na Střední pedagogické škole zde v Prachaticích, kde bylo každý rok dostatek praxe v MŠ i školní družině. Dále jsem šla studovat na Vyšší odbornou školu zaměřenou na Sociální práci. Jsem empatická a k dětem přistupuji s přátelskou povahou, snažím se vyhovět i přáním rodičů. Ráda s dětmi zpívám u klavíru a vymýšlím různé výtvarné či pohybové činnosti. Ve svém volném čase ráda navštěvuji kulturní akce, nebo si jen tak vyjdu do přírody s přáteli.

Jsem další z tet v dětské skupině LOTTY. Jmenuji se Lucie, a již od mala mne práce s dětmi bavila. Vystudovala jsem Pedagogické lyceum na SPgŠ v Prachaticích. A na dále studovala na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Sama o sobě bych řekla, že jsem k dětem milá a empatická. Baví mne tvoření, a v dětské skupině se věnuji i výuce Anglického jazyka formou hry. Ve svém volném čase se ráda věnuji zvířatům (sama mám doma - psa, králíka, potkana, krajtu, a 4 druhy gekonů) a pobytu v přírodě.

Ráda bych se Vám touto cestou představila. Mé jméno je Pavla Jahnová a jsem nejnovějším členem ve školce Lotty. Jsem rodačka z Prachatic, kde jsem vystudovala střední pedagogickou školu, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Poté jsem začala studovat na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích na Pedagogické fakulte. Nejprve jsem na Katedře výchovy ke zdraví vystudovala bakalářský obor a poté navazující obor Vychovatelství a získala tak titul Mgr. Svůj volný čas trávím nejraději s rodinou a svými dcerami a už 10let jsem externím pracovníkem na DDM v Prachaticích a vedu zde sportovní kroužek pro děti - Cvičeníčko.